Wędkowanie moja pasja

Serwis wędkarski

Pora dnia
Miłego popołudnia Gościu
Miłego popołudnia
Teraz jest 15:06
Nawigacja
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 1
» Najnowszy użytkownik: ryszardgol1
Najnowsze video
Kalendarz
Marzec 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Graficzny licznik
Nawigacja
Jezioro Krąpsko Długie


Jezioro Krąpsko Długie (zwane również Krępsko Długie) jest drugim z kolei zbiornikiem w dolinie Rurzycy.Posiada kształt mocno wydłużony w kierunku północno-zachodnim. jego wody zalegają w głębokiej rynnie polodowcowej, której obrzeża przechodzą w strome zbocza porośnięte wysokim lasem sosnowym. W kilku miejscach przecinają je utworzone z bijących źródeł drobne cieki wodne niosące czyste wody (przydatne nawet do bezpośredniego picia) i dobrze natlenione.



Bezpośrednio w dolinie, w wielu jej miejscach rosną piękne olchy i buki. Od strony północnej, częściowo zachodniej i południowo-zachodniej do zbiornika przylegają niewielkie bagna. Same zaś jezioro wolne jest od wodorostów. Powierzchnia ogólna Krąpska Długiego wynosi 73,55 ha, długość - 2425 m, szerokość- 335, średnia szerokość- 305, długość obrzeża 5862 m, maksymal-na głębokość - ł 5, I m, średnia - 7,6 m, rzędna zwierciadła wody 84,5 m n.p.m.



Jezioro prawie calkowicie pozbawione jest pasa roślinności wynurzonej, niewielkie jej skupiska występują jedynie u wlotu i wylotu rzeki Rurzycy. Podobnie jest z roślinnością zanurzoną. Woda w zbiomikujest czysta o zielonkawym odcieniu. Dno twarde, żwirowo-piaszczyste. Wokół brak jest zabudowań, nie spływają tu więc żadne zanieczyszczenia. Dojazd duktem leśnym, około 200 m od szosy Szwecja-Jastrowie.



W jeziorze Krąpsko Długie występuje głównie: leszcz, płoć, okoń, węgorz, miętus. Trafiają się kilkunastokilogramowe szczupakii karpie. Są też piękne okazy kleni oraz pstrągów potokowych, które w tej czystej wodzie znajdują doskonałe warunki do rozwoju. Krąpskie Długie nie jest akwenem dla wygodnickich. Nie ma tu bowiem miejsc na rozbicie namiotu i zaparkowanie samochodu. Teren jest "dziki", trudno dostępny.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?